Urmează premierea şi vernisajul lucrărilor din cadrul Simpozionului „Cultul Sfintei Cuvioase Parascheva în Arhiepiscopia Romanului și Bacăului”

Premierea participanților la concursul „Lumina din călimară”, precum şi vernisajul lucrărilor Atelierului de Iconografie din cadrul Simpozionului „Cultul Sfintei Cuvioase Parascheva în Arhiepiscopia Romanului și Bacăului” va avea loc în ziua marţi 31 octombrie, orele 16.30, la Complexul Muzeal „Iulian Antonescu” din Bacău.

Concursul de creaţie „Lumina din călimară” din cadrul Simpozionului „Cultul Sfintei Cuvioase Parascheva în Eparhia Romanului și Bacăului”, desfăşurat cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Ioachim, a stârnit interesul câtorva sute de elevi (clasele I – XII) din tot județul Bacău, care au trimis peste 550 de lucrări lucrări de pictură, desen și eseuri, ce au fost jurizate de o comisie specială alcătuită din profesori de limbă și literatură română, profesori de religie și profesori de artă plastică.

Creațiile artistice și eseurile participanților au fost analizate de o comisie de jurizare alcătuită din profesori de limba și literatura română (prof. dr. Laura Gavriliu, Colegiul Național „Gheorghe Vrânceanu” și prof. Roxana Roșu – Colegiul Național „Ferdinand I”), profesori de Religie (prof. Irina Leonte – Școala Generală nr. 10 și prof. Ciuche Gabriela – Colegiul Național „Ferdinand I”) și profesori de arte plastice (prof. dr. Adriana Busuioc – directorul Colegiului Național de Artă „George Apostu” și prof. dr. Cristian Bandi – Palatul Copiilor Bacău), împreună cu distinşii profesori Petrescu Ionela-Livioara de la Colegiul Național ,,George Apostu” Bacău, Prof. Nechita Adrian-Viorel, Chirica Mihaela şi Tătaru Alina de la Colegiul Național Pedagogic „Ștefan cel Mare” Bacău.

A fost un concurs complex cu un număr impresionant de participanți. Mulțumim în mod deosebit coordonatorilor și celor implicați în acest demers care a adunat în jurul sărbătorii Cuvioasei Parascheva numeroși copii din tot județul. Sperăm ca acest demers cultural-duhovnicesc să se finalizeze cu o excursie în zona Neamțului la care să participe cei aproape 100 de elevi ce vor fi premiația declarat PC Pr. Dr. Costică Busuioc, Protoiereu al Protopopiatului Bacău.

Datorită rezultatelor deosebite, toţi elevii vor primi premii și mențiuni, indiferent de secțiune sau clasă. Eforturile și dăruirea copiilor vor fi răsplătite cu premii dar și cu o excursie surpriză ce va fi oferită de Protopopiatul Bacău.

În cele ce urmează vom publica tabelul nominal cu elevii premianţi la secţiunile creaţie artistică şi literară:

PREMII LA CONCURSUL ,,LUMINA DIN CĂLIMARĂ” 2017

SECTIUNEA PICTURĂ LICEU

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIUL COORDONATOR PREMIU
1. DASCĂLU IULIA A XII-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA I
2. BUSUIOC ALEXANDRA A IX-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA I
3. BARBĂLATĂ MARIA A XI-A CNA ,,G. APOSTU” BACĂU PETRESCU IONELA II
4. MATIUȚĂ SANDRA-LORENA A X-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA

NEMEȘ LĂCRĂMIOARA

III
5. NUNU DENISA IOANA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU OLTEANU LOREDANA

NEMEȘ LĂCRĂMIOARA

III

 

MENȚIUNI PICTURĂ LICEU

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIUL COORDONATOR PREMIU
1. PRICOP ȘTEFANIA ANTONIA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU OLTEANU LOREDANA M
2. TRIFAN ROXANA ANDREEA A IX-A LICEUL TEHNOLOGIC ,,AL. VLAHUȚĂ” PODU TURCULUI ALEXANDRESCU MARIA LIANA M
3. CIUBOTARU CĂLINA

CIUBOTARU RUXANDRA

A XI-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M
4. CĂLINESCU ANA-MARIA A XI-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M
5. BEREA ADELINA A X-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M
6. BĂLĂIȚĂ MIHAI ALIN A X-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M
7. ADAMACHE EMILIA TIMEEA A X-A CN ,,GH. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA M
8. FRUNZĂ COSMINA A IX-A CN ,,GH. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA M
9. DASCĂLU IULIA A XII-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M
10. MERCHEZ ȘTEFĂNUȚA GEORGIANA A XI-A LICEUL TEHNOLOGIC DĂRMĂNEȘTI BLĂNARU FLORIN M
11. BĂLĂNUCĂ RALUCA COSMINA A XI-A LICEUL TEHNOLOGIC DĂRMĂNEȘTI BLĂNARU FLORIN M
12. ROMAN ROBERTA A XI-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M
13. SPIRIDON ALEXANDRA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU OLTEANU LOREDANA M
14. SAVA BIANCA A XI-A CNA ,,GEORGE APOSTU” BACĂU PETRESCU IUSTINA M
15. DIMA CRISTINA-GEANINA A IX-A LICEUL TEHNOLOGIC ,,AL. VLAHUȚĂ” PODU TURCULUI ALEXANDRESCU MARIA LIANA M
16. PETREA ANDREEA A XII-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA M

 

SECTIUNEA ICOANE PE STICLA

PRIMAR

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIUL COORDONATOR PREMIU
1. DIACONU DELIA III SPIRU HARET BC TEODORA PLAESU II

 

SECTIUNEA STICLA SI PANZA

GIMNAZIU

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIUL COORDONATOR PREMIU
1. TURCEANU AYRA

 

 

V MIHAI EMINESCU BUHUSI SANDU ELENA I
2. GRIGORIU COSMINA V NICOLAE IORGA  BC FUNARU SIMONA I
3. MOVILEANU DARIA VII SPIRU HARET VASILE CONSTANTIN II
4. CRACIUN BIANCA VII DR. AL. SAFRAN ABAGERU ELENA II
5. LUPU DELIA V MIHAI EMINESCU SANDU ELENA III

 

SECTIUNEA PICTURĂ

PREMII CLASA I

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
 

1.

MOCANU ANASTASIA I MIHAI DRAGAN COSTEA GEORGETA I
2. DIMOFTE DARIA I SC. GIM. NR.1. V. SEACA SENCHEA LIVIU II
3. DIMOFTE DRAGOS I SC. GIM. NR.1 V. SEACA SENCHEA LIVIU III
4. CRISTEA NICOLAS I SC. AL. I. CUZA ANDREI IOANA MENTIUNE

 

SECTIUNEA PICTURĂ

PREMII CLASA A  II A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
 

1.

CRISTI BEJAN II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA  

I

2. FODOR TEODORA II MIHAIL SADOVEANU FODOR DANIELA I
3. PUSCASU AMALIA II M. DRAGAN AVARVAREI ELENA II
4. URSU MARIA II C. PLATON NECULCEA MARIA II
5. GRADINARU PATRICIA II SPIRU HARET      TEODORA PLAIESU III
6. SULARU TURCANU IULIA PARASCHEVA II N. IORGA MARCUTA MIOARA III
7. SMEU ANASTASIA II C.N.P. STEFAN CEL MARE TATARU ALINA

IONASCU CRISTINA

III
9. BULIBASA SOPIE II AL.I. CUZA ANDREI IOANA III
10. BUDAU BIANCA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA MENTIUNE

 

SECTIUNEA PICTURĂ

CLASA A III-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA ȘCOALA COORDONATOR PREMIU
1. ADAM ROXANA IOANA A III-A ,,LIVIU REBREANU” COMĂNEȘTI COZMA IULIANA I
2. MUȘAT TEONA A III-A CN ,,FERDINAND I” BACĂU CIUCHE GABRIELA I
3. UNGUREANU FLORIN A III-A I
4. BENEDIC MARIA A III-A ,,AL. I. CUZA” BACĂU ANDREI IOANA II
5. MALEC MAYA KRISTINNE A III-A ,,LIVIU REBREANU” COMĂNEȘTI COZMA IULIANA II
6. PĂVĂLEANU TUDOR A III-A ,,ION CREANGĂ” BACĂU POPA CRISTIAN III
7. AVRAM ADELINA IOANA A III-A ,,LIVIU REBREANU” COMĂNEȘTI COZMA IULIANA III

 

SECTIUNEA PICTURĂ

CLASA A IV-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA ȘCOALA COORDONATOR PREMIU
1. IONESCU TEODORA A IV-A ,,AL. I . CUZA” BACĂU ANDREI IOANA I
2. MERLUȘCĂ SARA A IV-A ,,LIVIU REBREANU” COMĂNEȘTI COZMA IULIANA II
3. FILON GABRIEL A IV-A ,,SPIRU HARET” BACĂU PLĂEȘU TEODORA II
4. HUMĂ DARIA A IV-A ,,CONSTANTIN PLATON” BACĂU NECULCEA MANUELA II
5. HASAN DARIA MIHAELA A IV-A ,,NICOLAE IORGA” BACĂU MĂRCUȚĂ MIOARA III
6. ANDREESCU MARIA A IV-A ,,MIRON COSTIN” BACĂU NICOLAU RALUCA III
7. AILENEI IOANA A IV-A ,,ION CREANGĂ” BACĂU POPA DANIEL III

 

SECTIUNEA PICTURĂ

PREMII CLASA A V-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
1. DANAILA ALEXANDRU V LETEA VECHE MOCANU ALINA I
2. MIHAI BRIANA V MIHAI DRAGAN AVARVAREI ELENA II
3. PAVAL LARISA V GEORGE APOSTU PETRESCU IOANELA III
4. POPA-GAVRILOVICI DARIA V GEORGE APOSTU PETRESCU IOANELA II
5. NAHIRNEAC IASMINA V GIMNAZIALA RACACIUNI PR. MOCANU FLORIN III
6. OLARIU DARIA V VASILE ALESCANDRI NEMES LACRAMIOARA

OLTEANU LOREDANA

II

 

SECTIUNEA PICTURĂ

PREMII CLASA A VI-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
1. CRIHAN ANA VI MIHAI DRAGAN CARLAN MIRELA I
2. CARP EMANUELA VI C.N.P. STEFAN CEL MARE TATARU ALINA II
3. YIN Y, REBECA IOANA VI CIPRIAN PORUMBESCU COMANESTI TUGLEA RAZVAN III
4. CIOBANU DENISA VI MIHAIL. SADOAVEANU BC FUNARU SIMONA

BUSUIOC CARMEN

III

 

SECTIUNEA PICTURĂ

PREMII CLASA A VII-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
1. VRACIU IOANA VII C.N. FERDINAND  I CIUCHE GABRIELA I
2. TUGLEA TEOFIL VII CIPRIAN PORUMBESCU COMANESTI  

TUGLEA RAZVAN

II
3. FUNARU MELISA VII MIHAI DRAGAN CARLAN MIRELA III
4. HOROIU MARIA VII SPIRU HARET PLAESU TEODORA III
5. ALBU DARIA VII SPIRU HARET VASILE CONSTANTIN III
6. DRUGA BIANCA VII NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA III

 

SECTIUNEA PICTURĂ

PREMII CLASA A VIII-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
1.

 

TATARU OANA VASILICA VIII DOMNITA MARIA OLARU BRANDUSA I
2. PIPA SERGIU VIII MIHAI DRAGAN CARLAN MIRELA I
3. PETRESCU ANASTASIA VIII AL. I. CUZA ANDREI IOANA II
4. STOLERU BIANCA VIII MIHAI DRAGAN AVARVAREI ELENA II
5. TARCUTA VASILE VIII NR.1 LIVEZI CERNAT ANCUTA III
6. ROZNOVAT IOANA VIII AL.I. CUZA ANDREI  IOANA III
7. AVARVAREI TEODOR VIII AL.I.CUZA ANDREI IOANA III

 

8. BALAITA ALEXANDRA VIII SC.GIM.TRAIAN III

 

MENȚIUNI ICOANE ÎNRĂMATE

CICLUL PRIMAR

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA ȘCOALA COORDONATOR PREMIU
1. LEFTER DARIA A II-A ,,MIHAI DRĂGAN” BACĂU AVÎRVAREI ELENA M
2. DUȘELEVICI VLADIMIR A III-A CN ,,FERDINAND” I BACĂU CIUCHE GABRIELA M
3. STRĂTILĂ SOFIA-ELENA A III-A CNP ,,ȘTEFAN CEL MARE” BACĂU NECHITA ADRIAN-VIOREL M
4. HAȚAPUC DANIELA-GABRIELA A IV-A ,,AL. PIRU” BARAȚI DIMOFTE ANDREI M
5. TOMA FEDERICA-ANALIA A IV-A ,,AL. PIRU” BARAȚI DIMOFTE ANDREI M
6. CIOBANU ALEXANDRA ȘTEFANIA A IV-A ,,AL. PIRU” BARAȚI DIMOFTE ANDREI M
7. SPULBER DELIA IOANA A IV-A ,,NICOLAE IORGA” BACĂU MĂRCUȚĂ MIOARA M
8. MOISĂ ALEXANDRA A IV-A ,,NICOLAE IORGA” BACĂU MĂRCUȚĂ MIOARA M

 

SECTIUNEA ICOANE INRAMATE

MENTIUNI GIMNAZIU

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA SCOALA COORDONATOR PREMIU
1.

 

 

MUNTEANU YANA

V C.N. VRANCEANU VASILE CONSTANTIN M
2. ZMAU IOANA V MIHAI EMINESCU

BUHISI

SANDU ELENA M
3. VRACIU BIANCA-GEORGIANA VII C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
4. COZMA ANA V NICOLAE IORGA FUNARU SIMONA M
5. ZETU ALEXANDRA VII C.N.P STEFAN CEL MARE NECHITA

ADRIAN

M
6. CALUGARU DENIZA VII NICOLAE IORGA FUNARU SIMONA M
7. MOVILA ELENA VII DR. AL. SAFRAN ABAGERU ELENA M
8. RAPAIALA RAZVAN V C.N.P STEFAN CEL MARE TATARU ALINA M

 

9. ZAMFIROIU ALEXANDRA V N. IORGA MARCUTA MIOARA M
10. MUNTIANA ANA VII DR. AL SAFRAN ABAGERU ELENA M
11. TPMARU ALEXANDRU V N. IORGA MARCUTA MIOARA M
12. POANCA LORENA VI DR.AL.SAFRAN ABAGERU ELENA M
13. CIORCHELEA  DENISA VII DR. AL. SAFRAN ABAGERU ELENA M
14. VRANCIANU ADNANA VII DR.AL. SAFRAN ABAGERU ELENA M
15. MUSCALAU DARIA V MIHAI DRAGAN AVARVARII ELENA M
16. RAILEANU TEODORA VII DR. AL. SAFRAN ABAGERU ELENA M
17. TEODORESCU ANA MARIA V C.N. VASILE ALESCANDRI OLTEANU LOREDANA M
18. IRINA PERISOR V C.N.P. STEFAN CEL MARE TATARU ALINA M
19. NASTASA TEODORA VII MIHAI DRAGAN CARLAN MIRELA M
20. RUSU MIRUNA VII DR. AL. SAFRAN ABAGERU ELENA M
21. DAVIDUTA DIANA VII DR.AL. SAFRAN ABAGERU ELENA M
22. POPOVICI MIHAIL VII C.N. FERDINAND CIUCHE GABRIELA M
23. MARTIN STEFANIA VII N. IORGA MARCUTA MIOARA M
24.

 

MENTIUNI

 

Nr. crt. Nume elev Clasa Scoala Coordonator Premiul
1. BUSUIOC PETRU I MIHAI DRAGAN CARLAN MIRELA M
2. BALAITA MARIA SOFIA I ALEX. CUZA ANDREI IOANA M
3. BULIBASA IOANA SOPHIE I ALEX. CUZA ANDREI IOANA M
4. TRISCAS MARIA I ION CREANGA DRAGOMIR MIHAELA M
5. LUPU STEFANIA I ION CREANGA DRAGOMIR MIHAELA M
6. HUIBAN LUCA IONUT I ION CREANGA DRAGOMIR MIHAELA M
7. BOCANCEA BEATRICE I ION CREANGA DRAGOMIR MIHAELA M
8. MANOILA BEATRICE II SC. RACACIUNI NR. 2 SENCHEA LIVIU M
9. HUSEIN SABRINA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
10. NICHITUS ARIANA II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
11.  STANCIU LAVINIA II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
12. PADURARU AMELIA II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
13. AVIRVAREI MACRINA II ALEX. ION CUZA ANDREI IOANA M
14. PASCAU ALEXANDRA ELENA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
15. TISESCU LORENA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
16 HUEAN RARES II ION CREANGA DRAGOMIR MIHAELA M
17 CASAMANDRA BOGDAN II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
18. PIRO AMELIA II C.N.P. STEFAN CEL MARE TATARU ALINA M
19. URSU MARIA II CONSTANTIN PLATON NECULCE MANUELA M
20. HUIBAN STEFANIA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
21. FURTUNA EVELINA II ALEX. IOAN CUZA ANDREI IOANA M
22. ANGHEL ARINA II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
23. CHIRIAC DENISA II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
24. COMANESCU DARIA II C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
25. MIHAI GIULIA ELENA II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
26. MEDELEANU MEDEA II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
27. BULAI CLARA MADALINA II ION CREANGA DRAGOMIR MIHAELA M
28. GAJONA NICOLETA II CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
29. SOTARCA DARIUS II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
30. IRIMIA ANCA II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
31. REGULA DALIA II SC. LIVIU REBREANU COMANESTI COZMA IULIANA M
32. ZAHARIA VLAD II CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
33. MITROFAN LUCAS II C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
34. HAVEI ECATERINA II SPIRU HARET TEODORA PLAESU M
35. NICA IUSTIN II MIHAI DRAGAN LUCINSCHI RAZVAN M
36. CIOBANU COSMIN II MIHAI DRAGAN LUCINSCHI RAZVAN M
37. DRAGAN MARIANA STEFANIA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIORA M
38. VARVAROI ALEXIA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
39. LUPU MIRUNA II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
40. ZETU ELIZA MARIA II C.N.P. STEFAN CEL MARE TATARU ALINA M
41. SOCIU REBECA II C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
42. CARNARIU DARIUS II C.N.P. STEFAN CEL MARE TATARU ELENA M
43. STANCIU BOGDAN II CONSTANTIN PLATON LUCINSCHI RAZVAN M
44. CONDREA ILIMCA MARIA II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
45. LOVIN IONUT II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
46. MATEIU SERGIU II CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
47. LUPU RYANNA-NICOLE II C.N.P STEFAN CEL MARE TATARU ALINA M
48. DRAGAN MATEI II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
49. PAVEL RAZVAN II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
50. CIRLAN DENIS II NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
51. LUPESCU ALIN II MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
52. FODOR ANA MARIA IV OCTAVIAN VOICU FODOR DANIELA M
53. SOFIAN MIHNEA IV SPIRU HARET TEODORA PLAESU M
54. NITA TEODORA IV ALEX. IOAN CUZA ANDREI IOANA M
55. TEODORESCU ANA-MARIA IV SPIRU HARET TEODORA PLAESU M
56. GRIGORAS DELIA IV SPIRU HARET TEODORA PLAESU M
57. MOISA ALEXANDRA IV NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
58. STROI RALUCA IV NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
59. PAVEL AMALIA IV NICOLAE IORGA MIOARA MARCUTA M
60. VIZITIU IANIS IV ALECU RUSSO ENACHE ANDREI M
61. BURGHEL BRANDUSA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
62. MAXIMAS ANDREEA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
63. HOSTINA MADALINA IOANA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
64. MOCANU DIANA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
65. URSACHE SIDONIA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
66. MAXIMAS ANDREEA VIORELA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
67. STRATULAT IOANA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
68. FICHITIU ANTONIA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
69. BURGHEL BRANDUSA IV SC. PLOPANA PR. BOGDAN HARABOR M
70. STAN STEFAN IV ION CREANGA POPA CRISTIAB DANIEL M
71. ALEXANDRESCU ANA ELENA IV LIC. AL. VLAHUTA ALEXANDRESCU MARIA LIANA M
72. ROMAN DELIA IV ION CREANGA PR. POPA DANIEL M
73. CRANCAIALA EDUARD IV SC. STEFAN CEL MARE ZEMES MIHAELA ALUPI M
74. CAVALERU GABRIELA IV MIHAI DRAGAN LUCINSCHI RAZVAN M
75. AROBOAIE RAZVAN IV ALECU RUSSO ENACHE ANDREI M
76. VASILACHE DARIA STEFANIA IV MIHAI DRAGAN LUCINSCHI RAZVAN M
77. MARIO POPA IV SCOALA LUNCANI PR. DIMOFTE ANDREI M
78 LOREDANA ISTOC IV SCOALA LUNCANI PR. DIMOFTE ANDREI M
79. CONSFERENT SARAH-BEATRICE IV SC. LIVIU REBREANU COMANESTI COZMA IULIANA M
80. BUCATARU RALUCA ANDREEA IV SC. LIVIU REBREANU COMANESTI COZMA IULIANA M
81. RUSU ANDREEA CLAUDIA IV SCOALA LUNCANI PR. DIMOFTE ANDREI M
82. VASILACHE ELENA IV SCOALA SLOBOZIA GRAMA MARIA M
83. COSTEL ANDREI IV SCOALA VALEA SEACA SENCHEA LIVIU M
84. FALCARU ALIN IV SCOALA VALEA SEACA SENCHEA LIVIU M
85. BITER ROBERT IV SCOALA VALEA SEACA SENCHEA LIVIU M
86. TANDAREL DENISA IV SCOLA LUNCANI PR. DIMOFTE ANDREI M
87. PAVEL COSTINA IV SC. LIVIU REBREANU COMANESTI COZMA IULIANA M
88. VANGHELIE DARIA STEFANIA IV NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
89. DODITA RARES IV NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
90. ZAHARIA BINCA IV MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
91. MUNTEANU MAIA IV CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
92. BORCAN DARIA IV C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
93. MISCA TIMEEA IV CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
94. NEAGU COSTIN IV MIHAI DRAGAN LUCINSCHI RAZVAN M
95. TOMOZEI RAISA IV CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
96. DAVID BIANCE IV CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
97. ANDRIES TOMA IV CONSTANTIN PLATON NECULCEA MARIA MANUELA M
98. BUGUS ANDREEA IOANA IV SC. NR. 2 DARMANESTI GHINET CARMEN M
99. APOSTOL ELENA IV SC. NR.2 DARMANESTI GHINET CARMEN M
100. PERJU ELENA IV MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
101. PAVEL ANDRA IV MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
102. TARALUNGA STEFANIA IV MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
103. PERJU ELENA IV MIHAI DRAGAN AVIRVAREI ELENA M
104. RUSU DENISA IOANA IV SC. MAGIRESTI CHIRA VIOLETA M
105. SCUTARU SERBAN IOAN IV C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
106. CRETU ANDREI IV NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
107. CUPAS RALUCA ELENA IV ION CREANGA PR. POPA DANIEL M
108. CIOLAC TEODORA IV C.N.P. STEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN M
109. MUNTEANU DIANA IV NICOLAE IORGA MARCUTA MIOARA M
110. DASCALU SANZIANA IV SC. LIVIU REBREANU COZMA IULIANA M
111. STAN LAVINIA IV SC. LIVIU REBREANU COZMA IULIANA M
112. PINTILESCU BIANCA IV ION CREANGA PR. POPA DANIEL M
113. CIUCADAU IASMINA IV ION CREANGA PR. POPA DANIEL M
114. CATANEA BIANCA IOANA IV SC. VALEA SEACA SENCHEA LIVIU M

 

MENTIUNI PICTURA

 

NR. CRT. NUME/PRENUME ELEV CLASA ȘCOALA COORDONATOR PREMIU
1. HUMĂ DARIA III C-TIN PLATON NECULCEA MANUELA
2. CĂSĂNEANU MARIA III DR. AL. ȘAFRAN ABAGERU ELENA
3. ROGOZ MARIA III C-TIN PLATON NECULCEA MANUELA
4. BERILĂ TEODOR III C-TIN PLATON NECULCEA MANUELA
5. TOMOZEI RAISA III C-TIN PLATON NECULCEA MANUELA
6. ROȘU DIANA MARIA III C.N.P ȘTEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN
7. IONESCU ADELIN III C.N.P ȘTEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN
8. CIOBANU ȘTEFANIA III ION CREANGĂ POPA DANIEL
9. BADEA LORENA III C-TIN PLATON LUCINSCHI RĂZVAN
10. AXINTE BIANCA III C-TIN PLATON LUCINSCHI RĂZVAN
11. HERGHELEGIU MIHAI III C-TIN PLATON LUCINSCHI RĂZVAN
12. BÂRGĂOANU DENISA III NICU ENEA CHIRA VIOLETA
13. MANOLACHE IOANA RUCSANDRA III FERDINAND I CIUCHE GABRIELA
14. URSU MARIA III C-TIN PLATON NECULCEA MANUELA
15. TÂRNĂCOP GEORGIAN MARIAN IV NR. 2 DĂRMĂNEȘTI GHINEȚ CARMEN
16. BĂLĂIȚĂ DARIUS III M. DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
17. ALBESCU YARINA III FERDINAND I CIUCHE GABRIELA
18. ILIE MIHNEA LUCAS III FERDINAND I CIUCHE GABRIELA
19. NOUR DARIA III C-TIN PLATON NECULCEA MANUELA
20. COJOCARU CATINCA IOANA III SPIRU HARET PLĂIEȘU TEODORA
21. ȚÂNCULESCU LUCA II C.N.P ȘTEFAN CEL MARE TĂTARU ALINA
22. PIȚ RAISA ELENA III NR. 2 DĂRMĂNEȘTI GHINEȚ CARMEN

 

23. BURGHEL MIHAI III SPIRU HARET PLĂIEȘU TEODORA
24. MINUȚ ELENA TEODORA IV MIHAI DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
25. LAZĂR MĂLINA IUSTINA IV MIHAI DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
26. ARTENE IASMINA III ION BORCEA RACOVA
27. JUVERDEANU GEORGIANA III MIHAI DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
28. BĂICAN MATEI TUDOR III C.N.P ȘTEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN
29. SAVIN ANDREI III C.N.P ȘTEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN
30. NĂSTAC LOREDANA MARIA III MIHAI DRĂGAN LUCINSCHI RĂZVAN
31. MOȚOC LORENA NICOLETA III C.N.P ȘTEFAN CEL MARE NECHITA ADRIAN
32. TOMASCIUC ARIANA III MIHAI DRĂGAN LUCINSCHI RĂZVAN
33. OLARU GIULIA ALEXANDRU III C-TIN PLATON LUCINSCHI RĂZVAN
34. LEHĂDUȘ ANDREEA III ION CREANGĂ POPA DANIEL
35. DAVID ANDREI CRISTIAN III ION CREANGĂ POPA DANIEL
36. DOROFTEI MARIA MILENA III C-TIN PLATON LUCINSCHI RĂZVAN
37. OFILEANU ANGELINA III ION CREANGĂ POPA DANIEL
38. BUDEANU ANASTASIA III MIHAI DRĂGAN DRAGOMIR MIHAELA
39. STOIAN YANIS III ION CREANGĂ POPA DANIEL
40. VASLUIANU ANASTASIA III ION CREANGĂ POPA DANIEL
41. LEAHU ERIC III ION CREANGĂ POPA DANIEL
42. ASANDEI GEORGE III LIVIU REBREANU – COMĂNEȘTI COZMA IULIANA
43. OSIERIU CATERINA ELENA III LIVIU REBREANU – COMĂNEȘTI COZMA IULIANA
44. BĂRBIERU GABRIELA IV MIHAI DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
45. POPA ANDREI III MIHAI DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
46. PAVEL PETRA CASANDRA III FERDINAND I CIUCHE GABRIELA
47. ODOBIȘTEANU TEODORA III MIHAI DRĂGAN AVÎRVARII ELENA
48. ZOTA MARIA III MĂGIREȘTI CHIRA NICOLAE
49. SPIRIDON MAYA IOANA III NICOLAE IORGA MĂRCUȚĂ MIOARA
50. PEȘTE ANDRADA IOANA III NICOLAE IORGA MĂRCUȚĂ MIOARA
51. DUMEA CAIUS III ALECU RUSSO ENACHE ANDREI
52. CENUȘĂ ADELINA ȘTEFANIA III NICOLAE IORGA MĂRCUȚĂ MIOARA
53. MONDAN IOANA GABRIELA III AL. I. CUZA ANDREI IOANA
54. DIMOFTE ELENA DENISA III VALEA SEACĂ ȘENCHEA LIVIU
55. AMĂRIUȚEI IRINA ELENA III NR. 1 SLOBOZIA GRAMA MARIA
56. GEAMĂN DARIA II AL. I. CUZA ANDREI IOANA
57. ZVERID IONUȚ III LIVIU REBREANU COMĂNEȘTI COZMA IULIANA
58. TRUPCIC ANDREI III ION CREANGĂ POPA DANIEL
59. LUNCANU ARIANA III ION CREANGĂ POPA DANIEL
60. PERJU SARA III SPIRU HARET PLĂEȘU TEODORA
61. IFTIMOAIE NICOIL MARIA III LIVIU REBREANU COMĂNEȘTI COZMA IULIANA
62. IFTIME MARIA III LIVIU REBREANU COMĂNEȘTI COZMA IULIANA
63. BOSTAN DELIA V MIHAI EMINESCU BUHUȘI SANDU ELENA

 

PREMII LA CONCURSUL ,,LUMINA DIN CĂLIMARĂ” 2017

SECTIUNEA ESEU

CLASELE A IX-A ȘI A X-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIU COORDONATOR PREMIU
1. CÂMPANU ADINA-GEORGIANA A X-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA I
2. SAVA IZABELA A IX-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU VASILE CONSTANTIN I
3. PETRESCU IUSTINA A X-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA I
4. OLARIU ANDREI A X-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA I
5. PAMFILE

DRAGOȘ ANDREI

A IX-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA II
6. BĂLĂIȚĂ MIHAI ALIN A X-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU VERGA MARIA II
7. LUNGU ELENA-BIANCA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU II
8. OLTEANU BRIANA-GEORGIANA A X-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA II
9. FIRTESCU BIANCA ELENA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU II
10. NECULCEA DIANA A X-A LICEUL ,,SPIRU HARET” MOINEȘTI PARFENE VIORELA II
11. GEOSANU IOANA A X-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU VASILE CONSTANTIN III
12. SPIRIDON ALEXANDRA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU OLTEANU LOREDANA III
13. ȚUGLEA CRISTIAN A IX-A CT ,,DIMITRIE GHIKA” COMĂNEȘTI COZMA EUGEN III
14. ANDREI ELENA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU III
15. FLOREA CORNELIA A IX-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU GAVRILIU VERONICA III
16. PLĂCINTĂ ALEXANDRU COSMIN A IX-A CE ,,ION GHICA” BACĂU BÂRDAN ADRIAN MENȚIUNE
17. GIOSANU ANDRA MARIA A IX-A CN ,,V. ALECSANDRI” BACĂU OLTEANU LOREDANA MENȚIUNE
18. CABURGAN RUSLANA A IX-A C ,,MIHAI EMINESCU” BACĂU LUCINSCHI RĂZVAN MENȚIUNE
19. PATLAGICĂ PAUL A X-A CE ,,ION GHICA” BACĂU LUCINSCHI RĂZVAN MENȚIUNE
20. BODOLEA ANDREEA A X-A CE ,,ION GHICA” BACĂU LUCINSCHI RĂZVAN MENȚIUNE
21. VIZITIU ALEXANDRA IOANA A X-A CE ,,ION GHICA” BACĂU LUCINSCHI RĂZVAN MENȚIUNE
22. MOCANU MARGARETA A X-A CT ,,HENRI COANDĂ” BACĂU ELISEI CORNEL MENȚIUNE

 

SECTIUNEA POEZIE

CLASELE A IX-A ȘI A X-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIUL COORDONATOR PREMIU
1. PARFENE GABRIELA A IX-A LICEUL ,,SPIRU HARET” CHELARU ELENA I
2. TESLARU IOAN-EDUARD A VI-A ȘC. ,,MIHAI EMINESCU” BUHUȘI SANDU ELENA PARTICIPARE

 

SECTIUNEA ESEU

CLASELE A XI-A ȘI A XII-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIU COORDONATOR PREMIU
1. POPOVICI MARA A XI-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU VASILE CONSTANTIN I
2. VRACIU ALEXANDRA IULIANA A XII-A CNP ,,ȘTEFAN CEL MARE”  BACĂU NECHITA ADRIAN-VIOREL I
3. LUCA DANIEL A XI-A CNP ,,ȘTEFAN CEL MARE”  BACĂU NECHITA ADRIAN-VIOREL II
4. ANIȚEI TEODORA MARIA A XI-A CN ,,FERDINAND I” BACĂU NEACȘU BOGDAN II
5. SAMOILĂ ELENA CĂTĂLINA A XI-A CNA ,,GEORGE APOSTU” BACĂU PETRESCU IONELA II
6. DARABAN BIANCA SÂNZIANA A XI-A CN ,,GHE. VRĂNCEANU” BACĂU VASILE CONSTANTIN II
7. SARE ALBĂ ALISA A XII-A CT ,,DIMITRIE GHICA” COMĂNEȘTI ȚUGLEA CONSTANTIN ADRIAN III
8. DUMA ANDREEA A XI-A CNA ,,GEORGE APOSTU” BACĂU PETRESCU IONELA III
9. MARIAN C. MARIAN A XII-A CT ,,SPIRU HARET” MOINEȘTI PARFENE VIORELA III
10. PAVEL CRISTIAN A XI-A CNA ,,GEORGE APOSTU” BACĂU PETRESCU IONELA III
11. MERLOIU IOANA ANDREEA A XI-A CE ,,ION GHICA” BACĂU BÂRDAN ADRIAN MENȚIUNE
12. ALBU ANDREI A XII-A CN ,,FERDINAND I” BACĂU NEACȘU BOGDAN MENȚIUNE
13. IVANOVICI MĂDĂLINA TEODORA A XI-A CE ,,ION GHICA” BACĂU BÂRDAN ADRIAN MENȚIUNE
14. PODARU IOAN A XII-A CE ,,ION GHICA” BACĂU BÂRDAN ADRIAN MENȚIUNE
15. BLĂNARU DUMITRU A XI-A CNP ,,ȘTEFAN CEL MARE”  BACĂU NECHITA ADRIAN-VIOREL NEEVALUAT
16. FILIP RALUCA A XI-A CNP ,,ȘTEFAN CEL MARE”  BACĂU CHIRICA MIHAELA NEEVALUAT

SECTIUNEA POEZIE

CLASELE A XI-A ȘI A XII-A

 

NR. CRT. NUME ELEV CLASA COLEGIU COORDONATOR PREMIU
1. BIGHIU TOFAN STELIANA A XI-A CT ,,DIMITRIE GHICA” COMĂNEȘTI ȚUGLEA CONSTANTIN ADRIAN I
2. CĂZĂNEL IUSTINA ȘTEFANIA A XII-A CT ,,DIMITRIE GHICA” COMĂNEȘTI ȚUGLEA CONSTANTIN ADRIAN II
3. CIOCODEI ALEXANDRA A XII-A LICEUL ,,PETRU RAREȘ” BACĂU CROITORU ALEXANDRU III

 

Citeste si...