Școala de vară în Parohia „Sfântul M. Mc. Gheorghe” din Mărgineni

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Ioachim, în perioada 02–04 iulie 2024, copiii din cadrul Centrului catehetic al Parohiei „Sfântul M. Mc. Gheorghe” din Mărgineni, au participat, sub coordonarea părintelui paroh Nicolae Bucovinenu, la activitățile Școlii de vară „Micul naturist”.

Aceste activități sunt cuprinse cuprinse în cadrul temelor „Universul Plantelor”, „Regnul Animal – trecut şi prezent” şi „Eco – Creativ” desfășurate de Complexul Muzeal de Ştiințele ale Naturii „Ion Borcea” Bacău.

Prin participarea la astfel de programe, se urmărește o consolidare a relațiilor între Biserică, Școală, Familie și Muzeu, dar și un impact semnificativ asupra creșterii armonioase a micilor creștini pe termen scurt și lung.

La finalul activităților, copiii au primit Diplome de participare din partea Muzeului, iar din partea Parohiei au primit medalii, diplome și alte surprize dulci.

You may also like...